XLV Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Bohaterowie Wolności”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 stycznia 2019

Już 45 raz bydgoscy harcerze spotkają się w zimową noc, aby uczcić dwie ważne dla Bydgoszczy daty: 20 stycznia – rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy oraz 24 stycznia – rocznicę odzyskania wolności spod okupacji hitlerowskiej.
W tym roku, w związku z setną rocznicą wydarzeń z 27 grudnia 1918 r., przybliżymy także historyczne fakty związane z Powstaniem Wielkopolskim. Bohaterowie tego zwycięskiego zrywu walczyli o wolność nie tylko z bronią w ręku, a ich postaci nadal mogą być dla nas wzorami.
Poznamy również niezwykłe losy pierwszych harcerskich środowisk w Bydgoszczy i sprawdzimy wiedzę o Bydgoszczy podczas wykonywania zadań w terenie.

Podczas biegu promować będziemy wśród harcerzy zdobywanie Regionalnej Odznaki Krajoznawczo-Turystycznej „Przyjaciel Bydgoszczy”.

Gdzie i kiedy?
Spotykamy się 8 lutego 2019 r. o godz. 22.00 na Placu Wolności w Bydgoszczy. Po apelu uczestnicy spotkają się w wyznaczonych miejscach z komendantami tras i wyruszą na trasę XLV Harcerskiego Bydgoskiego Biegu Nocnego. Po przejściu trasy wszyscy zbierzemy się ok. godz. 3.00 w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego. Zakończenie biegu przewidziane jest ok. godz. 5.00
Uczestnicy

W biegu mogą wziąć udział 5-15- osobowe patrole harcerzy, harcerzy starszych,  wędrowników, a także osób niezrzeszonych w ZHP pod opieką osoby pełnoletniej. Uczestnicy startują w trzech kategoriach:
I. Harcerze oraz osoby niezrzeszone - uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-13 lat,
II. Harcerze starsi oraz osoby niezrzeszone -uczniowie szkół w wieku 14-15 lat,
III. Wędrownicy oraz osoby niezrzeszone -uczniowie szkół w wieku 16+ lat.
Zgłoszenia i odpłatność:
Zgłoszenia udziału w biegu przyjmowane będą u druzynowego do dnia 29.01.2019 r. (wtorek) do godziny 20.00 wraz zdodatkową składką zadaniową, która wynosi:
•dla uczestników (drużyn) mających opłacone składki członkowskie za rok 2018 –10 zł
•osób niezrzeszonych w ZHP i osób spoza Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto -15 zł.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń o udziale w biegu decyduje kolejność zgłoszeń. Za prawidłowe zgłoszenie uznaje się wypełnienie formularza w linku oraz wpłatę na konto.
W ramach dodatkowej składki zadaniowej organizatorzy zapewniają:
1.Nagrody dla najlepszych patroli.
2.Okolicznościową odznakę
3.Poczęstunek i ciepłą herbatę na trasie
Po zgłoszeniu patrolowi /opiekunowie grup zostaną poinformowani o szczegółach na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
Uwaga:
na trasach w kategorii Harcerskiej i Starszoharcerskiej obowiązuje zakaz używania telefonów w celu znalezienia odpowiedzi. Za użycie telefonów patrol może zostać zdyskfalifikowany.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-14
Data publikacji:2019-01-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:1032