Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mali przyrodnicy.

2 czerwca 2021
Przejdź do - Mali przyrodnicy.

  Dzieci  z oddziału przedszkolnego wybrały się łono natury. Najpierw  oglądały albumy i książki, uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką wycieczki, a potem „uzbrojone” w lornetki, lupy  wyruszyły na wyprawę.

Słoneczna pogoda, piękno natury wywołały w uczestnikach wycieczki wspaniały nastrój. Mali przyrodnicy poznawali za pomocą różnych zmysłów rośliny i zwierzęta łąkowe. Obserwowali przez lupy owady (mrówki, pająki, biedronki, motyle, trzmiele, pszczoły). Słuchali  wydawanych przez nie dźwięków, obserwowali rzeczywisty wygląd ślimaka. Rozpoznawali i nazywali wybrane rośliny (koniczynę, jaskry, mlecze, stokrotki, niezapominajki oraz różne gatunki traw).

Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. Wykonały również prace plastyczną-  kolorową łąkę. Wcieliły się w rolę motyli, tańcząc do muzyki.

To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

26 maja 2021
Przejdź do - Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.
"Moja Mama jest jak wiosna,
taka piękna i radosna.
Kocha mnie ja o tym wiem
i ja Mamo Kocham Cię."
 
Mama, Mamusia to najpiękniejsze słowa jakie wypowiadamy od najmłodszych lat. Mama zawsze opiekuńcza, troskliwa, czuła i kochana.
Ona Jedyna-MAMA.
Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!
 
Zapraszamy do obejrzenia życzeń w wykonaniu naszych dzieci (kliknij link):

Z wizytą w zagrodzie wiejskiej.

21 maja 2021
Przejdź do - Z wizytą w zagrodzie wiejskiej.
W ramach naszych zajęć na których rozmawialiśmy o zwierzętach zamieszkujących gospodarstwo wiejskie wybraliśmy się na wycieczkę do Zagrody Wiejskiej w Kozielcu. Już na samym początku przygody przywitała nas przepiękna pogoda, która przyczyniła się do mile spędzonego czasu w zagrodzie u pani Alicji. Na początku dzieci zapoznały się z mieszkańcami zagrody, którymi są: kozy, krowy, króliki, owce, kurki, osiołek, lama. Dzieci mogły je nakarmić i pogłaskać. Widzieliśmy nawet jak kura zniosła jajko. Cóż to była za radość. Następnie pani Alicja opowiedziała nam jak przebiega cykl rozwojowy kurczaka w jajku.
To była naprawdę udana wycieczka, która przyniosła dzieciom wiele frajdy .Bardzo dziękujemy, że mogliśmy tak przyjemnie spędzić czas.

Wyprawa do Puszczy Bydgoskiej.

21 maja 2021
Przejdź do - Wyprawa do Puszczy Bydgoskiej.

W piątek 14 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z klasą pierwszą i opiekunami, przy ścisłym dostosowaniu się do zasad epidemicznych, wybrały się na wycieczkę w urokliwe miejsce, na terenie Puszczy Bydgoskiej. Punktem docelowym wyprawy, była Leśna Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna „Ku Źródliskom”. Ma ona 3,5 km. długości i 10 przystanków z tablicami informacyjnymi.
Celem wycieczki było poznanie przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią oraz upowszechnianie wśród dzieci zasad ochrony środowiska naturalnego i umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Było miło i edukacyjnie. Wycieczki są wspaniałe!

Kosmos.

20 maja 2021
Przejdź do - Kosmos.
Czy w kosmos można polecieć tylko w rakiecie? Jak się nazywa największa planeta w Układzie słonecznym a jak najmniejsza? Dlaczego Księżyc zmienia swój kształt?
Na te i na inne pytania mogliśmy uzyskać odpowiedź na zajęciach o Kosmosie. Dzieci dowiedziały co to jest Kosmos, obejrzały krótką prezentację o Kosmosie, przeliczyły i nazywały planety w Układzie słonecznym, śpiewały piosenkę o Ufoludku i wykonywały wiele innych kosmicznych zadań.
Wielką radość sprawiła im zabawa dmuchanymi planetami. Dzieci również wspólnie wykonały pracę plastyczną pt: Planety w Układzie słonecznym .
Choć znamy już dużo informacji na temat planet,to w kosmos nie chcemy polecieć,chcemy zostać na naszej planecie.


Dzień Strażaka.

6 maja 2021
Przejdź do - Dzień Strażaka.

Dnia 4 maja obchodzony jest "Dzień Strażaka", a nasze przedszkolaki dobrze wiedzą o tym, że strażak to ważny człowiek. 

Na początku zajęć, dzieci zapoznały się z filmikiem edukacyjnym dotyczącym zawodu Strażaka. Następnie świetnie rozwiązały zagadki dotyczące pracy straży pożarnej. Każdy przedszkolak zamienił się w Strażaka i pokonał tor by uratować koleżankę lub kolegę, a na koniec wszyscy razem wykonali auto strażackie wraz z numerami alarmowymi. 
Wszystkie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wraz z Paniami życzą strażakom wszystkiego co najlepsze. Dużo zdrówka i jak najmniej interwencji.

Rozstrzygnięcie konkursu " Nakrycie głowy Pani Wiosny"

27 kwietnia 2021
Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu " Nakrycie głowy Pani Wiosny"
Szanowni Państwo każde nakrycie Pani Wiosny było inne, oryginalne i piękne. Jury jednogłośnie zdecydowało, że pierwsze miejsce ex aequo zajęli Weronika Jakubczak i Baltazar Ożóg. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. 
 
Organizatorem konkursu były
mgr Agnieszka Cielepak i mgr Edyta Bukowska

Światowy Dzień Ziemi.

26 kwietnia 2021
Przejdź do - Światowy Dzień Ziemi.
"Ziemia to wyspa zielona wśród innych dalekich planet, to dom dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany."
Tymi słowami piosenki rozpoczęliśmy tygodniowa przygodę z naszą planetą Ziemią.
Dzieci z zerówki obejrzały krótki film edukacyjny oraz wykonywały różne zadania o swojej planecie. Rozwiązywały zagadki i rebusy. Odczytywały nazwy planet. Dowiedziały się jak oszczędzać energię i wodę oraz jak segregować odpady. 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu odśpiewaliśmy tradycyjne " Sto lat" oraz samodzielnie stworzyliśmy plakat naszej planety. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy otrzymał upominkowy dyplom "Przyjaciela Ziemi".

Pandemia nas nie zatrzyma :)

17 kwietnia 2021
Przejdź do - Pandemia nas nie zatrzyma :)
W naszej placówce regularnie odbywają się zajęcia wspomagające rozwój dziecka. Dzieci bardzo chętnie biorą w nich udział.
Sensoplastyka, trening umiejętności społecznych i terapia ręki są niezwykle ważne dla rozwoju dziecka. 
Nasza placówka rozwojowi naszych  podopiecznych mówi tak i działamy każdego dnia by wspomagać nasze przedszkolaki.

Podziękowanie.

17 kwietnia 2021
Szanowni rodzice dzieci z Punktu Przedszkolnego, to zaszczyt móc z Wami współpracować. 
Dziękujemy z całego serca za Wasze zaangażowanie w rozwój dzieci. 
Przesyłamy podziękowania. 
Mgr Agnieszka Cielepak 
Mgr Edyta Bukowska

Nauka zdalna w oddziale przedszkolnym.

16 kwietnia 2021
Przejdź do - Nauka zdalna w oddziale przedszkolnym.

Nie zwalniamy, tylko przed komputer siadamy i ...pracujemy. Tym razem pod okiem rodziców łączymy się z naszymi wychowawczyniami, bawimy się i wykonujemy zadania. W tym tygodniu świętowaliśmy Światowy Dzień Czekolady oraz dowiedzieliśmy się czym jest sport i poznaliśmy wiele dyscyplin sportowych. Wiemy, że sport to zdrowie. By być silnym i zdrowym, nie tylko powinniśmy ćwiczyć, ale również dobrze się odżywiać. Oto nasze prace i pomysły na aktywnie spędzany czas.

Wiosenney konkurs plastyczny.

14 kwietnia 2021

W oczekiwaniu na powrót do przedszkola.

14 kwietnia 2021
Przejdź do - W oczekiwaniu na powrót do przedszkola.
Nasze przedszkolaki bardzo dzielnie czekają na powrót do przedszkola.
Widać jednak, że nie próżnują wykonując zadania przesyłane im przez wychowawczynię. 
Nawet w domu bawią się bardzo dobrze ucząc się. Wszystkich przedszkolaków bardzo mocno ściskamy i czekamy na Was.

Zabawy z wagą.

30 marca 2021
Przejdź do - Zabawy z wagą.

"Bardzo jest dokładna ,stoi sobie w sklepie a co ile waży, pokaże najlepiej ".

Dzień rozpoczęliśmy zagadką. Dzieci z zerówki zapoznały się  z budową wagi szalkowej. Poznały różne rodzaje wag oraz zasady ważenia.Dzieci świetnie się bawiły podczas  ważenia różnych przedmiotów używając przy tym prawidłowych zwrotów :co jest lżejsze , co cięższe a co waży tyle samo. A.P.

W marcu jak w garncu.

30 marca 2021
Przejdź do - W marcu jak w garncu.

"Powiedz, Marcu, Co masz w garncu? - Mam składniki różnorodne: wiatry ciepłe, wiatry chłodne, chmury, słońce, śnieg i wodę- z nich przyrządzam Wam pogodę..."

Dzieci z zerówki  po odsłuchaniu wiersza" Marzec" zabrały się do gotowania  "zupy macowej". Nie zabrakło w niej min. słońca, deszczu, burzy i śniegu. Tak jak w garnku z zupą wymieszana są różne warzywa , tak wczesna wiosną pogoda bywa kapryśna i zmienna.Oto nasze prace.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-11-24
Data publikacji:2016-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:16771