Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Piernikowe szaleństwo.

9 grudnia 2019
Przejdź do - Piernikowe szaleństwo.
Adwent to czas oczekiwania. Dzieci z Punktu Przedszkolnego bardzo aktywnie w nim uczestniczą wykonując zadania z kalendarza adwentowego. Jednym z nich było pieczenie pierników. 


Święto kredki.

9 grudnia 2019
Przejdź do - Święto kredki.

Kolorowe Kredki w pudełeczku noszę....
I kredka ma swoje święto...my kredki bardzo lubimy, więc im sto lat zanucimy.

Czy Wy wiecie że 22 listopada swoje święto obchodzą wszystkie kredki na świecie!?
Dzieci z Punktu Przedszkolnego SP w Kozielcu świetnie się bawiły śpiewając piosenki, tańcząc oraz wykonując wyklejoną kredką. Dodatkowo maluchy pracując w grupach dokonały segregacji zabawek pod względem kolorów. Uwielbiamy takie dni, kiedy nauka z zabawą daje nam mnóstwo możliwości do poznawania świata.

Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu.

3 grudnia 2019
Przejdź do - Święto Pluszowego Misia w Przedszkolu.
Jadą, jadą misie tralalalala śmieją im sie pysie hahahaha.
 
Dzieci z naszego Punktu Przedszkolnego nie mają czasu się nudzić. Maluchy poznały historię stworzenia misia, zaśpiewały piosenki o pluszakach oraz wykonywały dzielnie zadania związane z ich ulubieńcami. Taka nauka to czysta przyjemność.

Andrzejki w oddziale przedszkolnym.

3 grudnia 2019
Przejdź do - Andrzejki w oddziale przedszkolnym.

29 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję poznać swoja przyszłość. Z samego rana odwiedziła je wróżka, która opowiedziała o tradycjach i wróżbach andrzejkowych. W tym dniu nie zabrakło: wrzucania grosików do studni życzeń, wróżby babeczkowej, poznanie swojego przyszłego  zawodu a także imienia swojej ukochanej- ukochanego. Dużo radości i wrażeń dostarczyło dzieciom lanie wosku przez magiczny klucz. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami.

Zabawy sensoryczne.

28 listopada 2019
Przejdź do - Zabawy sensoryczne.

Dzieci z naszego Punktu Przedszkolnego bardzo aktywnie pracują na zajęciach. Ostatnio miały okazję wykonać ciecz nienetonowską oraz poćwiczyć swoją równowagę w trakcie zajęć sensorycznych. Jak widać taka nauka sprawia im dużo radości.

Dzień Postaci z Bajek.

20 listopada 2019
Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek.

Są takie dni kiedy jest jak w bajce.
W naszym przedszkolu również tak jest.
Dzieci z  Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego miały okazję się o tym przekonać.
Podczas Dnia Postaci z Bajek dzieci dowiedziały się co to jest bajka i gdzie możemy ją spotkać lub zobaczyć. Nie zabrakło również konkursów, tańców, oraz miłych gości. Największą atrakcją okazał się jedak film wyświetlony na rzutniku kliszowym.
Każdy maluch otrzymał również medal za uczestnictwo w uroczystości. Niech bajki, które tworzymy każdego dnia mają zawsze szczęśliwe zakończenia tego życzymy wszystkim.

Święto Marchewki i Dyni.

20 listopada 2019
Przejdź do - Święto Marchewki i Dyni.
30 października w naszej placówce dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego obchodzily Święto Marchewki i Dyni. Zając Szaruś zostawił im kopertę z zadaniami, a w sali pojawiły się ozdoby z dyni oraz marchewek. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dzielnie wykonywały zadania od Zająca Szarusia. Były tańce, dyniowy tor przeszkód, ciasto marchewkowe oraz świeży sok z marchewki i jabłek, który bardzo smakował najmłodszym. Największą atrakcją było jednak wydrążanie dyni co sparwiło dzieciom ogromną radość. 

Święto to było ogromną dawką informacji dotyczących zdrowia i tego jak ważne jest jedzenie warzyw o owoców. Cieszymy się kiedy maluchy uczą się przez zabawę, a ich uśmiechy sprawiają nam dużo radości.

Kodowanie na dywanie - świetna zabawa.

19 listopada 2019
Przejdź do - Kodowanie na dywanie - świetna zabawa.

Kodowanie w zerówce!!! Tak, tak to dzieci uczyły sie tej sztuki układając na macie kartoniki z obrazkami i nie tylko. Niekiedy pojawiały sie trudności ale dla nas to bardziej wyzwania a nie problemy czy bariery. Każdego dnia czekamy na dalsze przygody.

Jesienny spacer.

19 listopada 2019
Przejdź do - Jesienny spacer.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła  przedszkolaków  do spaceru po parku. Dzieci ubrane w kalosze podążały w stronę parku  tańcząc w kałużach przy muzyce" Kolorowe listki.

Spotkanie z panią pielęgniarką.

19 listopada 2019
Przejdź do - Spotkanie z panią pielęgniarką.

Do naszego przedszkola  zawitała pani Basia Spionkowska, która pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazje dowiedzieć się o zawodzie pielęgniarki a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Dzień jeża.

19 listopada 2019
Przejdź do - Dzień jeża.

W  naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym.

Owocowy szał w zerówce.

19 listopada 2019
Przejdź do - Owocowy szał w zerówce.

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej. Z mandarynek, bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek przygotowały sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców .Było smacznie i pachnąco w całej sali.

Powitanie Jesieni.

19 listopada 2019
Przejdź do - Powitanie Jesieni.

Ani się spostrzegliśmy, nadeszła jesień, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Musieliśmy na własne oczy przekonać się, czy na pewno już jest z nami, dlatego wszyscy wyruszyliśmy do pobliskiego kozieleckiego parku na poszukiwania.

Obchody 11 listopada w punkcie przedszkolnym.

12 listopada 2019
Przejdź do - Obchody 11 listopada w punkcie przedszkolnym.

Każdy z nas wie jak ważną datą jest 11 listopada. 

Dzieci z Punktu Przedzkolnego miały ostatnio okazje rozwijać swoje poczucie przynalezności do ojczyzny poznały przy tym Symbole Polski, zaśpiewały Hymn Polski oraz wykonały wyklejankę pt. "Flaga Symbol narodowy Polski". 
Maluchy śpiewały również piosenkę pt. " Jesteśmy Polką i Polakiem".

Jak widać po uśmiechniętych buziach naszych maluchów nauka może być wspaniałą przygodą.

Nauka wycinania.

7 listopada 2019
Przejdź do - Nauka wycinania.

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę, a każde najmniejsze zajęcie sprawić może dzieciom dużo radości nawet tak trudna umiejętność jak wycinanie nożyczkami jest świetną zabawą, kiedy można przeciąć drogę na pół. Dzieci z Punktu Przedszkolnego uwielbiają takie zajęcia i doskonalą każdego dnia swoje umiejętności.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-11-24
Data publikacji:2016-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:14152