Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Teatr cieni.

3 marca 2021
Przejdź do - Teatr cieni.

Przedszkolaki z punktu przedszkolnego podczas zajęć rozmawiały na temat powstawania cienia. Na podstawie przedstawienia o Czerwonym Kapturku poznały nową formę teatralną tj. teatr cieni. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały scenki ze znanej im bajki. Wiele radości sprawiła im zabawa w teatr,  podczas której mogły samodzielnie manipulować sylwetami. Maluchy miały też za zadanie połączyć postacie z bajek z ich cieniami, co chętnie uczyniły.

W poszukiwaniu wiosny.

28 lutego 2021
Przejdź do - W poszukiwaniu wiosny.

Dzieci z oddziału przedszkolnego poszukują powoli pierwszych  oznak wiosny. Odwiedzając kozielecki park bacznie obserwują przyrodę: wsłuchują się w odgłosy ptaków oraz odkrywają spod liści kwitnące wiosenne rośliny .Czy to znak, że wiosna tuż, tuż?

Doświadczenia z octem i olejem.

28 lutego 2021
Przejdź do - Doświadczenia z octem i olejem.
"Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi , a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".
Konfucjusz
 
Dzieci z oddziału przedszkolnego potrafią już samodzielnie wykonać proste doświadczenia min:
kolorowy wulkan-doświadczenie z octem i sodą, bąbelki w wodzie-doświadczenie z olejem i farbą.

Dzień Dinozaura w oddziale przedszkolnym.

28 lutego 2021
Przejdź do - Dzień Dinozaura w oddziale przedszkolnym.
24 lutego br. obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Słuchaliśmy piosenki Dinozaur Dino, poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, oglądaliśmy krótką prezentację na temat dinozaurów. Przeglądaliśmy książeczki oraz albumy o dinozaurach. Przeliczaliśmy dinozaury, kolorowaliśmy wybrane obrazki dinozaura, tworzyliśmy przestrzenne dinozaury. Na zakończenie dinusiowego dnia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal.

Krąg tematyczny pt. "Znamy różne sklepy".

27 lutego 2021
Przejdź do - Krąg tematyczny pt. "Znamy różne sklepy".

Dzieci z punktu przedszkolnego realizowały krąg tematyczny pt. "Znamy różne sklepy". Podczas codziennych zajęć poznały wybrane rodzaje sklepów. Przedszkolaki segregowały artykuły zgodnie z miejscem, w którym najczęściej można je kupić. Oprócz tego omówiliśmy na czym polega zawód sprzedawcy i. Dzieci wspólnie z nauczycielką przygotowały kącik tematyczny - sklep spożywczy. Odgrywały w nim scenki tematyczne, podczas których wcielały się w rolę klienta i sprzedawcy, nie zapominając o zakładaniu maseczek ochronnych, jak w prawdziwym sklepie. Maluchy dowiedziały się, iż można spotkać różne rodzaje wag. Na jednej z nich - domowej wadze kuchennej ważyły produkty spożywcze. Dzięki wykonanej z wieszaka i wiaderek wadze szalkowej mogły porównać wagę wybranych przez siebie produktów, stosując określenie ciężki i lekki.

Dzień Dinozaura.

27 lutego 2021
Przejdź do -  Dzień Dinozaura.

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki z punktu przedszkolnego wzięły udział w licznych zabawach. Wprowadzeniem do tematu była prezentacja multimedialna, w której dinozaur Dino krótko opowiedział dzieciom o dinozaurach. Tego dnia odwiedził nas mały tirex, a także (wirtualnie) uwielbiany przez maluchy p. Miłosz z propozycją zabawy ruchowej "Dinozaury". Przedszkolaki układały puzzle, segregowały obrazki dinozaurów ze względu na sposób ich odżywiania oraz malowały palcami. Dzieci miały również okazję wcielić się w role małych paleontologów, odnajdując fragmenty szkieletu dinozaurów. Zwieńczeniem uroczystości było rozdanie wszystkim dzieciom medali.

Nasza szkoła cz.3. Oddział Przedszkolny.

24 lutego 2021
Przejdź do - Nasza szkoła cz.3. Oddział Przedszkolny.

Nasz Oddział Przedszkolny! 

            W naszym Oddziale Przedszkolnym do każdego dziecka podchodzimy z poszanowaniem jego indywidualności, jego potrzeb rozwojowych, zdolności, zainteresowań. Bierzemy pod uwagę indywidualne tempo rozwoju dziecka. Stosujemy m.in. Metodę Kolorowych Dźwięków- Piano, Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Knillów, wszelkiego rodzaju zabawy wyciszające, zabawy z Chustą Klanzy, relaksacja przy muzyce.

 Dzieci czują się dobrze i bezpiecznie w swojej grupie, ufają nauczycielom odpowiedzialnym za ich naukę i wychowanie. Nasze  działania  skoncentrowane są również na nauce funkcjonowania w grupie i przestrzegania obowiązujących norm i zasad, co pomoże dzieciom kończącym naukę w Oddziale Przedszkolnym i rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej dobrze funkcjonować w roli ucznia.  Dzieci aktywnie uczestniczą w życiu przedszkolnym i społecznym poprzez:

- uroczystości okolicznościowe

- spotkania integracyjne z rodzicami (Wielkanoc, Boże Narodzenie)

- obchodzenie nietypowych uroczystości np. dzień kredki, dzień kota, dzień pizzy itp.

- wycieczki i spacery w celach edukacyjnych i poznawczych

- obcowanie dziecka z przyrodą (Nadwiślański Park Krajobrazowy, Zagroda Wiejska w Kozielcu- zajęcia edukacyjne, park, Ścieżka Edukacyjno-Przyrodnicza)

- udział w konkursach przedszkolnych

Na terenie szkoły znajduje się miasteczko komunikacyjne, które daje możliwość zapoznania dzieci z przepisami ruchu drogowego. Posiadamy również duże boisko szkolne oraz bezpieczny i  nowoczesny plac zabaw.

Sala dydaktyczna dostosowana jest do indywidualnych potrzeb dzieci. Atmosfera sprzyja nauce i zabawie! 

A my uczymy się cały czas! Bierzemy udział w licznych szkoleniach i webinariach, by nasze metody pracy były nowoczesne i interesujące!

Światowy Dzień Kota w punkcie przedszkolnym.

24 lutego 2021
Przejdź do - Światowy Dzień Kota w punkcie przedszkolnym.

"- Miau, miau...

- Coś ty kotku chciał...?"

Dzieci z Punktu Przedszkolnego wzięły udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Kota.

W ramach świętowania przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w różnego rodzaju kocich zabawach i konkurencjach. Nasze kociaki bawiły się m.in. włóczkę wełny, polowały na myszy, piły wodę z miseczek. Wszystkie dzieci miały okazję wcielić się w postać śpiącego kotka, a także uzupełnić karty pracy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową. Przedszkolaki bardzo chętnie wypowiadały się na temat własnych kotków i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych formach aktywności. Na zakończenie imprezy posiadacze kocich orderów zapozowali do zdjęcia grupowego i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nasza szkoła cz.2. Sensoplastyka w punkcie przedszkolnym.

23 lutego 2021
Przejdź do - Nasza szkoła cz.2. Sensoplastyka w punkcie przedszkolnym.

Mąka wymieszana z wodą, kasza i sól wysypane z kuchennej szafki mogą być najlepszymi sprzymierzeńcami naszych dzieci.
Fachowo nazywa się to sensoplastyka.
Poprzez zabawę oraz połączenie silnych doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych i słuchowych poznają otaczający je świat.
Dzieci z Punktu Przedszkolnego raz w miesiącu mają okazję uczestniczyć w takich zajęciach zorganizowanych przez ich wychowawczynię i jak widać świetnie się przy tym bawią.
Ostatnio tematem przewodnim w Punkcie były ptaki i ich dokarmianie.
Dzieci tydzień zakończyły tworząc przysmaki dla ptaków, które zabrały do domu.
Niezwykle piękne jest rozwijanie u dzieci empatii i wrażliwości wobec innych istot.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć pt. "My się brudzić nie boimy no i świetnie się bawimy".

W krainie bajek.

21 lutego 2021
Przejdź do - W krainie bajek.

  W zeszłym tygodniu odbyliśmy podróż do krainy baśni i bajek. Dowiedzieliśmy się, czym różnią się bajki od baśni. Przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie  m.in.:Calineczka, Trzy małe świnki, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek. Był to tydzień słuchania oraz czytania bajek, dzięki czemu dzieci doskonaliły umiejętność uważnego słuchania i spostrzegawczości. Układaliśmy historyjki obrazkowe, omawialiśmy zachowania bohaterów i próbowaliśmy wymyślać inne zakończenia bajek. Zastanawialiśmy się, jak inaczej mogłyby postąpić niektóre postacie. Okazało się, że była to dla dzieci niełatwa, ale interesująca aktywność.
A.P

Wizyta w bibliotece.

21 lutego 2021
Przejdź do - Wizyta w bibliotece.
Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną Bibliotekę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały nowe zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Zapoznała dzieci z różnymi rodzajami książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
Po wizycie w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, układały bajkowe obrazki oraz kolorowały ulubionych bohaterów książek.
A.P

Zimowe okno.

20 lutego 2021
Przejdź do - Zimowe okno.

Podczas słuchania utworu Vivaldiego Cztery pory roku "Zima"  dzieci z oddziału przedszkolnego tworzyły  Zimowy obraz zza okna.Czyż nie jest piękny?

Dzień kota.

20 lutego 2021
Przejdź do - Dzień kota.
16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu  dzieci  kodowały kocie zadanie ,oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Na zakończenie dnia wykonały swojego kota z kolorowych figur geometrycznych.
A.P.

Zabawa z lierkami.

20 lutego 2021
Przejdź do - Zabawa z lierkami.

O wesołym alfabecie teraz, dzieci, wszystko wiecie, więc spróbujcie całkiem sami dziś się bawić literami...tymi słowami rozpoczęliśmy zabawę z literkami.

Dzieci z oddziału przedszkolnego już sobie świetnie radzą z rozpoznawaniem imion kolegów i koleżanek. Potrafią przeliczyć litery w imieniu swoim i kolegów porównując ilości liter w wyrazach. Składają swoje imiona i inne wyrazy z liter napisanych na kartonikach ( litery w kopercie) wg wzoru i z pamięci.

Walentynki w przedszkolu.

19 lutego 2021
Przejdź do - Walentynki w przedszkolu.
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
 

          15 lutego 2021 roku był dla dzieci z zerówki prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły przy muzyce, kolorowały walentynkowe obrazki. Nie zabrakło spontanicznych emocji , pozytywnych uczuć oraz  poczęstunku. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-11-24
Data publikacji:2016-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:15871