Jesteś tutaj: Start / ZHP / 18 BDH Nadwiślanie

18 BDH Nadwiślanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Harcerstwo w naszej szkole.

4 marca 2021
Przejdź do - Harcerstwo w naszej szkole.

Po ponad 20 latach nieobecności w 2014r.w naszej gminie przy Szkole Podstawowej w Kozielcu zasłała reaktywowana gromada zuchowa Wesołe Koziołki, a rok później drużyna harcerska Nadwiślanie. Do drużyny i gromady należały dzieci z całej gminy Dobrcz, jednak w obecnie ze względu panujące ograniczenia do naszej drużyny należą przede wszystkim dzieci z okolicznych miejscowości. Zarówno zuchy jak i harcerze spotykali się regularnie raz w tygodniu na zbiórkach oraz wyjazdach m. in. do kina, parku trampolin, na gry miejskie, koncerty itp. Aktywnie uczestniczymy w życiu Hufca. Bierzemy udział, nie bez sukcesów w cyklicznych turniejach, takich jak Festiwal Piosenki Harcerskiej Koliber czy Harcerski Bydgoski Bieg Nocny. Bierzmy udział w zlotach oraz warsztatach organizowanych przez hufiec i chorągiew. Jako drużynowi organizujemy biwaki oraz obozy zuchowo- harcerskie. W tym roku otrzymaliśmy w użyczenie pomieszczenia, w którym zorganizowaliśmy naszą harcówkę. Mimo ciężkiej sytuacji dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wspierają naszą gromadę i drużynę oraz harcerzom i zuchom, którzy nadal chcą aktywnie uczestniczyć w życiu naszej drużyny.

Życzenia świąteczne.

20 grudnia 2020
Przejdź do - Życzenia świąteczne.

Szanowni Państwo!

Druhny i Druhowie!

Kochane Zuchy!

 

 

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia,

życzymy Wam pokoju, radości,

wielu uśmiechów i odpoczynku

w gronie rodzinnym.

W nadchodzącym Nowym Roku

natomiast spełnienia marzeń,

aby Wasze harcerskie życie

pełne było uśmiechów i przygód,

a nadchodzące dni pełne były słońca.

A wszystkim Państwu,

którzy wspomagają działalność naszej gromady i drużyny,

dziękujemy za pomoc i uśmiechy naszych podopiecznych.

 

Życzą drużynowi 18 GZ Wesołe koziołki i 18 BDH Nadwiślanie

 

Składka członkowska.

7 grudnia 2020

Hufiec Bydgoszcz-Miasto
85-010 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 56

konto: 59 8144 0005 2011 0112 2484 0001 (Bank Spółdzielczy)

W tytule wpisujemy:

Imie i nazwisko

18 BDH Nadwiślanie

składka za .... kwartał 2020r.

Rekiny biznesu - warsztaty online dla hacerzy.

22 października 2020

 

Link do formularza zgłoszeniowego.

Zdjęcie lub skan zgłoszenia przesyłamy na adres pwannaj@gmail.com lub na tel. 793120677.

 

Biwak harcerski.

3 października 2020
Przejdź do - Biwak harcerski.

Zbiórka organizacyjna.

28 sierpnia 2020

Czuwaj

Nasz zbiórki odbywać się będą nadal w Szkole Podstawowej w Kozielcu  we wtorki. Ze względu na to, że zdecydowana większość harcerzy jest z naszej szkoły, wstępnie godzinę rozpoczęcia ustalamy na 15.30 czyli po zakończeniu lekcji. Zbiórki będą kończyły się o 17.00. Czas rozpoczęcia zbiórki może zostać zmieniony na godz. 16.00.

Zbiórka organizacyjna 8 września 2020r. o godz. 15.30. Niestety bez udziału rodziców.

Czuwaj.

HARCERSKI START - ZŁAZ HUFCA ZHP BYDGOSZCZ-MIASTO ,,ZDOBĄDŹ JE WSZYSTKIE’’

28 sierpnia 2020

HARCERSKI START - ZŁAZ HUFCA ZHP BYDGOSZCZ-MIASTO ,,ZDOBĄDŹ JE WSZYSTKIE’’
Organizator: Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto
Termin: 12.09.2020
Miejsce: Harcerski Ośrodek Obozowy Pólko k. Koronowa
Tegoroczny Złaz Hufca, to nasza odpowiedź na brak możliwości zorganizowania Zlotu Hufca w klasycznej trzydniowej formie. Mamy nadzieję, że mimo koniecznych ograniczeń uda nam się spotkać i wspólnie spędzić bardzo harcerski czas. Naszym tegorocznym tematem przewodnim są sprawności. Liczymy na to że, nasz złaz rozbudzi w was apetyt na to, żeby zdobyć je wszystkie!

Wszystkich stęsknionych za harcerskim wędrowaniem zapraszamy do wzięcia udziału w wędrówce na trasie Serock-Nowy Jasiniec-Pólko. Jeśli do zdobycia turystycznej odznaki PTTK brakuje wam kilku kilometrów lub pomników przyrody, to zdecydowanie jest to opcja dla was! Za trasę odpowiedzialny jest druh Piotr Nawrocki. Start wędrówki to 9:45 na dworcu PKP w Serocku.

Dojazd do Serocka i powrót z Pólka we własnym zakresie.

Potwierdzeniem zgłoszenia drużyny jest potwierdzenie SMS chęci udziału do 2.08 2020r. oraz wpłata składki zadaniowej w wysokości 5zł. dokonana do dnia 05.09.2020r.

COVID 19
Każdy uczestnik powinien posiadać własne środki ochrony osobistej (maseczki lub przyłbice). Maksymalna ilość uczestników złazu wraz z kadrą wynosi 150 osób. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy, zmniejszenia liczby uczestników oraz zmiany programu w przypadku zmiany przepisów państwowych lub wytycznych ZHP dotyczących COVID-19.

Wyposażenie uczestników:
Uczestnik imprezy powinien posiadać pełne umundurowanie oraz własne środki ochrony indywidualnej.
Świadczenia organizatorów:
Dojazd i powrót autokarem z HOO ,,Pólko’’
Pamiątkowa plakietka dla każdego uczestnika oraz pamiątkowy dyplom dla drużyny.
Obiad, podwieczorek i woda w czasie trwania złazu.

Ramowy Program Złazu:
9:45 Zbiórka Dworzec PKP Serock
10:00- 12:45 Wędrówka na trasie Serock-Nowy Jasiniec-Pólko
Część Wspólna dla wszystkich
13:00–14:00 Obiad
14:00-16:30 Zajęcia modułowe o tematyce harcerskiej i proekologicznej
17:00- 17:30 Apel Hufca
18:00-20:00 Ognisko
20:00 Powrót

Pozdrawiam

Drużynowy

Harcerze na lodowisku Torbyd.

18 listopada 2019
Przejdź do - Harcerze na lodowisku Torbyd.

W ramach zbiórki tym razem udaliśmy sie na lodowisko Torbyd. Wszyscy harcerze wykazali sie umiejętnością  jazdy na łyżwach. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Chustowanie.

22 października 2019
Przejdź do - Chustowanie.

Podczas zbiórki 22 października młodzi kandydaci na harcerzy otrzymali chusty w barwach naszej drużyny. Aby taka chustę otrzymać musieli jednak wykonać kilka zadań przygotowanych przez kandydatki na przyboczne, zastępowych oraz drużynowego. Z pomocą swoich zastępów  wywiązali się wzorowo z powierzonych im zadań. Przy obrzędowym ognisku kandydydatom zostały wręczone chusty, a druhna Maria Wojciechowska otrzymała sznur zastępowej zastępu "Kaczki z nad Wisły". Gratulujemy!

Harcerze w parku trampolin.

19 października 2019
Przejdź do - Harcerze w parku trampolin.

18 października nasi harcerze bawili się podczas zbiórki w parku trampolin w Bydgoszczy. Do naszego wyjazdu przyłączyli się również uczniowie klasy ósmej. Skaczące szaleństwa okazały się świetną zabawą, a zwieńczeniem przygody były lody. Doskonały początek weekendu!

Koncert Cleo.

21 września 2019
Przejdź do - Koncert Cleo.

20 września nasze harcerki i nasi harcerze wzięli udział w podsumowaniu akcji organizowanej przez PCK „Wyprawka dla żaka” w hali Łuczniczka. Największą atrakcją wieczoru był koncert „Cleo”. Wszyscy doskonale się bawili, śpiewali piosenki wspólnie z artystką oraz tańczyli. To był bardzo udany wieczór.

Biwak harcerski.

11 września 2019
Przejdź do - Biwak harcerski.

Od  6 do 7 września w Szkole Podstawowej w Kozielcu odbył się biwak inaugurujący  harcerski rok, w którym wzięli  udział miłośnicy ZHP z całej gminy Dobrcz. Tegoroczne hasło spotkania to „gry bez prądu”. W piątkowy wieczór graliśmy w harcerskie tabu oraz mafię. Dzień zakończyliśmy obrzędowym ogniskiem,  przy którym wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki i poznawaliśmy zabawne pląsy. Poranek rozpoczęliśmy od gimnastyki w kozieleckim parku. Ten dzień spędziliśmy na zabawach detektywistycznych i rozwiązaliśmy  zagadkę kryminalną w grze fabularnej „Na tropie Scoobiego” oraz rozegraliśmy w zastępach partię KUBBa i WORMS. Serdecznie dziękuję wędrownikom: Paulinie Klósce, Julii Różańskiej i Jakubowi Paczkowskiemu oraz harcerzom starszym: Szymonowi Przerackiemu i Piotrowi Wojciechowskiemu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu gier. Czuwaj

Drużyowy

Harcerze w pokojach zagadek.

4 kwietnia 2019
Przejdź do - Harcerze w pokojach zagadek.

XLV Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Bohaterowie Wolności”

14 stycznia 2019
Przejdź do - XLV Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Bohaterowie Wolności”

Już 45 raz bydgoscy harcerze spotkają się w zimową noc, aby uczcić dwie ważne dla Bydgoszczy daty: 20 stycznia – rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy oraz 24 stycznia – rocznicę odzyskania wolności spod okupacji hitlerowskiej.
W tym roku, w związku z setną rocznicą wydarzeń z 27 grudnia 1918 r., przybliżymy także historyczne fakty związane z Powstaniem Wielkopolskim. Bohaterowie tego zwycięskiego zrywu walczyli o wolność nie tylko z bronią w ręku, a ich postaci nadal mogą być dla nas wzorami.
Poznamy również niezwykłe losy pierwszych harcerskich środowisk w Bydgoszczy i sprawdzimy wiedzę o Bydgoszczy podczas wykonywania zadań w terenie.

Podczas biegu promować będziemy wśród harcerzy zdobywanie Regionalnej Odznaki Krajoznawczo-Turystycznej „Przyjaciel Bydgoszczy”.

Gdzie i kiedy?
Spotykamy się 8 lutego 2019 r. o godz. 22.00 na Placu Wolności w Bydgoszczy. Po apelu uczestnicy spotkają się w wyznaczonych miejscach z komendantami tras i wyruszą na trasę XLV Harcerskiego Bydgoskiego Biegu Nocnego. Po przejściu trasy wszyscy zbierzemy się ok. godz. 3.00 w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego. Zakończenie biegu przewidziane jest ok. godz. 5.00
Uczestnicy

W biegu mogą wziąć udział 5-15- osobowe patrole harcerzy, harcerzy starszych,  wędrowników, a także osób niezrzeszonych w ZHP pod opieką osoby pełnoletniej. Uczestnicy startują w trzech kategoriach:
I. Harcerze oraz osoby niezrzeszone - uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-13 lat,
II. Harcerze starsi oraz osoby niezrzeszone -uczniowie szkół w wieku 14-15 lat,
III. Wędrownicy oraz osoby niezrzeszone -uczniowie szkół w wieku 16+ lat.
Zgłoszenia i odpłatność:
Zgłoszenia udziału w biegu przyjmowane będą u druzynowego do dnia 29.01.2019 r. (wtorek) do godziny 20.00 wraz zdodatkową składką zadaniową, która wynosi:
•dla uczestników (drużyn) mających opłacone składki członkowskie za rok 2018 –10 zł
•osób niezrzeszonych w ZHP i osób spoza Hufca ZHP Bydgoszcz-Miasto -15 zł.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń o udziale w biegu decyduje kolejność zgłoszeń. Za prawidłowe zgłoszenie uznaje się wypełnienie formularza w linku oraz wpłatę na konto.
W ramach dodatkowej składki zadaniowej organizatorzy zapewniają:
1.Nagrody dla najlepszych patroli.
2.Okolicznościową odznakę
3.Poczęstunek i ciepłą herbatę na trasie
Po zgłoszeniu patrolowi /opiekunowie grup zostaną poinformowani o szczegółach na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
Uwaga:
na trasach w kategorii Harcerskiej i Starszoharcerskiej obowiązuje zakaz używania telefonów w celu znalezienia odpowiedzi. Za użycie telefonów patrol może zostać zdyskfalifikowany.

Biwak harcerski - dzień III

14 stycznia 2019
Przejdź do - Biwak harcerski - dzień III

Ostatni dzień biwaku to czas kolejnych atrakcji dla harcerzy. Przygodę rozpoczęliśmy już od samego rana! Dzięki nowej linii autobusowej,która łączy Kozielec z Fordonem dostaliśmy się do Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy we mszy świętej w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy i poszliśmy do kina na film "Pech to nie grzech".

Jak zawsze cały biwak był wspaniałym podsumowaniem naszej półrocznej pracy. Wszystkim zuchom i harcerzom życzymy udanych ferii! Niech będzie to dla Was czas aktywnego wypoczynku! 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-08-17
Data publikacji:2015-08-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:16446