Jesteś tutaj: Start / Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Świetlica to miejsce, gdzie…

3 marca 2021
Przejdź do - Świetlica to miejsce, gdzie…

Świetlica to miejsce, gdzie…

Świetlica szkolna to miejsce, w którym nasi  uczniowie aktywnie spędzają czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe.

Świetlica szkolna jest dla wszystkich naszych podopiecznych czynna od 6:30 do 16:00. Poza tym, że zapewniamy dzieciom opiekę biorą one udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to: zajęcia plastyczne, czytelnicze, muzyczne, językowe, sportowe, nauki gry na gitarze, zabawy z chustą, gry i zabawy stolikowe.

U nas nie ma czasu na nudę! Najmłodsi bardzo często odwiedzają naszą nową bibliotekę i wspólnie interpretują przeczytane przez wychowawców bajki.  Uczniowie mają czas na zabawy zgodne ze swoimi zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w dobrze wyposażonej świetlicy.  Najmłodsi mają możliwość oglądania ulubionych filmów, bajek, czy słuchania muzyki. Pod czujnym okiem wychowawców, uczniowie mogą odrobić prace domowe. Ale to nie wszystko! Bardzo często wychodzimy na spacer do pobliskiego widokowego parku, w którym obserwujemy jak zmienia się przyroda, albo wspólnie bawimy się w różne zabawy ruchowe. Chętnie odwiedzamy nasz plac zabaw. Tam to dopiero jest zabawa! Nasze dzieci uwielbiają zabawy na powietrzu.  Szaleństwa na przykład przy piaskownicy, huśtawkach czy zjeżdżalniach są nie tylko świetną zabawą, ale także nauką. Świetlica zapewnia zajęcia uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne.  Dla nas liczy się bezpieczeństwo i radość dzieci. Cieszy nas fakt, że do naszej szkoły tak bardzo chętnie przychodzą dzieci.

Godziny pracy świetlicy szkolnej

4 października 2016

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piatku w godzinach  6.30-8.00 oraz 11.45-16.05.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-04
Data publikacji:2016-10-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:3771