Jesteś tutaj: Start / Świetlica szkolna

Świetlica szkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Eksperymenty świetlicowe.

27 lutego 2022
Przejdź do -  Eksperymenty świetlicowe.

Eksperymenty na świetlicy, zainteresowały nie tylko dzieci z oddziału  i punktu przedszkolnego, ale i starsze świetnie się bawiły. Chętnie pomagały.  Na stole wybuchł nam kolorowy wulkan.  Obserwowaliśmy wędrujące krople, a na koniec była kolorowa piana. Ta ostatnia sprawiła najwięcej radości.

Zabawy karnawałowe na świetlicy.

18 lutego 2022
Przejdź do - Zabawy karnawałowe na świetlicy.

Karnawał trwa. W czwartkowe popołudnie dzieci świetlicowe szalały na parkiecie. Były tańce, zabawy, bańki mydlane, balony, foto budka, wesoła muzyka i pyszne ciasteczka.

Wielkie serce z puzli.

18 lutego 2022
Przejdź do - Wielkie serce z puzli.

W świetlicy szkolnej, nic się nie marnuje. Drugie życie dostały niekompletne puzzle. Dzieci stworzyły walentynkowe serce. Maluchy ćwiczyły przy tym motorykę małą, a starsze dzieci dopracowały nasz obraz. Udało nam się odgadnąć z jakich bajek pochodzą puzzle.

Bałwan z kartonów

10 lutego 2022
Przejdź do - Bałwan z kartonów

Zima bez bałwana. Nie u nas. Dzieci na świetlicy zrobiły ślicznego bałwanka. Wspólnie stworzył  bałwana z kartonów.  Jak nie wiele trzeba, żeby miło spędzać czas.

Sztuczny śnieg.

10 lutego 2022
Przejdź do - Sztuczny śnieg.

     Na śnieg tej zimy jakoś nie bardzo można liczyć. Dlatego  dzieci ze  świetlicy szkolnej brały  udział w eksperymencie.  Nie potrzeba nam było wiele. Wystarczyła woda i kilka pieluch jednorazowych. Wspólnie udało się stworzyć sztuczny śnieg. Zabawy przy tym było co nie miara. Dzieci chętnie  sprawdzały  konsystencje naszego śniegu, formując śnieżki w dłoniach. Pod koniec zabawy śnieg zmienił kolor na czerwony. 

Na świetlicy nie może być nudy.

10 lutego 2022
Przejdź do - Na świetlicy nie może być  nudy.

Na świetlicy nie może być  nudy.  Folia malarska i ryż = świetna zabawa.  Dzieci z ryżu tworzyły różne kształty. Emocji przy tym było wiele, a i bałagan też nie mały.  Na koniec nawet deszcz z ryżu był.

Świetlica to miejsce, gdzie…

3 marca 2021
Przejdź do - Świetlica to miejsce, gdzie…

Świetlica to miejsce, gdzie…

Świetlica szkolna to miejsce, w którym nasi  uczniowie aktywnie spędzają czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe.

Świetlica szkolna jest dla wszystkich naszych podopiecznych czynna od 6:30 do 16:00. Poza tym, że zapewniamy dzieciom opiekę biorą one udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. Są to: zajęcia plastyczne, czytelnicze, muzyczne, językowe, sportowe, nauki gry na gitarze, zabawy z chustą, gry i zabawy stolikowe.

U nas nie ma czasu na nudę! Najmłodsi bardzo często odwiedzają naszą nową bibliotekę i wspólnie interpretują przeczytane przez wychowawców bajki.  Uczniowie mają czas na zabawy zgodne ze swoimi zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w dobrze wyposażonej świetlicy.  Najmłodsi mają możliwość oglądania ulubionych filmów, bajek, czy słuchania muzyki. Pod czujnym okiem wychowawców, uczniowie mogą odrobić prace domowe. Ale to nie wszystko! Bardzo często wychodzimy na spacer do pobliskiego widokowego parku, w którym obserwujemy jak zmienia się przyroda, albo wspólnie bawimy się w różne zabawy ruchowe. Chętnie odwiedzamy nasz plac zabaw. Tam to dopiero jest zabawa! Nasze dzieci uwielbiają zabawy na powietrzu.  Szaleństwa na przykład przy piaskownicy, huśtawkach czy zjeżdżalniach są nie tylko świetną zabawą, ale także nauką. Świetlica zapewnia zajęcia uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne.  Dla nas liczy się bezpieczeństwo i radość dzieci. Cieszy nas fakt, że do naszej szkoły tak bardzo chętnie przychodzą dzieci.

Godziny pracy świetlicy szkolnej

4 października 2016

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piatku w godzinach  6.30 - 17.00.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-04
Data publikacji:2016-10-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Różański
Liczba odwiedzin:6935